Congratulations League Champions! | ||||||||||||
U9 Boys 5v5 Soccer League - Winter 2019 Season | ||||||||||||
Updated: | 3/17 | 9:50 PM | Check Game Times & Standings Weekly at www.goodsportsusa.com | |||||||||
PL | RED DIVISION | W | L | T | PT | GF | GA | GP | ||||
1st | 1 SSC Inferno | 5 | 0 | 0 | 15 | 33 | 11 | 5 | ||||
2nd | 6 HUSC Barcelona | 4 | 1 | 0 | 12 | 38 | 15 | 5 | ||||
3rd | 8 Twin County Guardians | 3 | 2 | 0 | 9 | 19 | 17 | 5 | ||||
4th | 5 Warriors | 2 | 2 | 1 | 7 | 23 | 22 | 5 | ||||
5th | 2 MSC Barca Black | 2 | 3 | 0 | 6 | 20 | 22 | 5 | ||||
6th | 4 Red Bank Arsenal | 1 | 3 | 1 | 4 | 10 | 27 | 5 | ||||
7th | 3 Neptune Riptide | 1 | 4 | 0 | 3 | 11 | 29 | 5 | ||||
8th | 7 NJX Roma | 0 | 3 | 2 | 2 | 11 | 22 | 5 | ||||
PL | BLUE DIVISION | W | L | T | PT | GF | GA | GP | ||||
1st | 12 TRFC Sargent | 5 | 0 | 0 | 15 | 29 | 9 | 5 | ||||
2nd | 14 Iron Eagles | 4 | 1 | 0 | 12 | 25 | 14 | 5 | ||||
3rd | 11 Hazlet Celtics | 2 | 2 | 1 | 7 | 19 | 17 | 5 | ||||
4th | 10 OTUSA Sharks White | 1 | 3 | 1 | 4 | 23 | 31 | 5 | ||||
5th | 13 Wall SC Tottenham | 0 | 3 | 2 | 2 | 12 | 21 | 5 | ||||
6th | 9 MSC Barca White | 0 | 3 | 2 | 2 | 10 | 26 | 5 | ||||
SEEDING CRITERIA - 1ST = MOST PTS., 2ND = HEAD TO HEAD WINNER, 3RD = LEAST GA, 4TH = MOST GF | ||||||||||||
Week | 1 | SUN | 3-Feb | Week | 2 | SUN | 10-Feb | Week | 3 | SUN | 17-Feb | |
time | score | teams | score | time | score | teams | score | time | score | teams | score | |
8:00 F2 | 1 | 13v14 | 4 | 8:00 F2 | 7 | 6v8 | 5 | 8:00 F2 | 3 | 10v11 | 5 | |
10:30 F2 | 2 | 7v8 | 4 | 10:30 F1 | 10 | 1v3 | 2 | 9:40 F2 | 3 | 3v8 | 5 | |
11:20 F2 | 1 | 5v6 | 6 | 11:20 F2 | 3 | 10v14 | 10 | 10:30 F2 | 7 | 2v6 | 5 | |
12:10 F1 | 3 | 9v10 | 10 | 12:10 F2 | 3 | 5v7 | 3 | 11:20 F2 | 1 | 9v14 | 4 | |
12:10 F2 | 2 | 3v4 | 3 | 1:00 F2 | 4 | 2v4 | 1 | 1:00 F1 | 7 | 1v5 | 5 | |
1:00 F2 | 5 | 1v2 | 2 | 1:50 F2 | 0 | 9v12 | 6 | 1:50 F1 | 3 | 4v7 | 3 | |
2:40 F1 | 3 | 11v12 | 5 | 2:40 F1 | 6 | 11v13 | 1 | 2:40 F1 | 3 | 12v13 | 2 | |
Week | 4 | SUN | 24-Feb | Week | 5 | SUN | 3-Mar | |||||
time | score | teams | score | time | score | teams | score | |||||
8:00 F2 | 2 | 4v5 | 7 | 8:00 F2 | 3 | 3v7 | 2 | |||||
10:30 F2 | 9 | 1v7 | 1 | 10:30 F2 | 1 | 4v6 | 11 | |||||
11:20 F2 | 1 | 3v6 | 9 | 11:20 F2 | 4 | 2v5 | 7 | |||||
12:10 F2 | 3 | 2v8 | 4 | 12:10 F2 | 3 | 9v13 | 3 | |||||
1:00 F2 | 3 | 9v11 | 3 | 1:00 F1 | 2 | 1v8 | 1 | |||||
1:50 F1 | 7 | 12v14 | 2 | 1:50 F1 | 2 | 10v12 | 8 | |||||
2:40 F1 | 5 | 10v13 | 5 | 2:40 F1 | 2 | 11v14 | 5 | |||||
All teams MUST be paid in full prior to the start of the first game | ||||||||||||
Please be ready to play 15 minutes before the scheduled start of your game | ||||||||||||
Each team must pay the $15 referee fee, in cash, prior to the start of the game | ||||||||||||
Any team who forfiets a game is responsible for BOTH team's referee fees - $30 | ||||||||||||
ALL
players must be on their team's roster before the start of the second game
and ALL players must play in at least THREE regular season games to be eligible for the playoffs |
||||||||||||
Week | 6 | SUN | 10-Mar | PLAYOFFS | ||||||||
8:00 F2 | 7th Place Red v 8th Place Red (G7) | 1 Neptune Riptide | NJX Roma 2 | |||||||||
9:40 F2 | 6th Place Red v 5th Place Blue (G6) | 1 Red Bank Arsenal | Wall Sc Tottenham 5 | |||||||||
10:30 F2 | 5th Place Red v 6th Place Blue (G5) | 2 MSC Barca Black | MSC Barca White 1 | |||||||||
11:20 F2 | 4th Pl Red v 3rd Pl Blue (G4) Semi B Div | 1 Warriors | Hazlet Celtics 6 | |||||||||
12:10 F2 | 3rd Pl Red v 4th Pl Blue (G3) Semi B Div | 6 Twin County Guardians | OTUSA Sharks White 4 | |||||||||
1:00 F1 | 2nd Pl Red v 1st Pl Blue (G2) Semi A Div | 3 HUSC Barcelona | TRFC Sargent 6 | |||||||||
1:50 F1 | 1st Pl Red v 2nd Pl Blue (G1) Semi A Div | 2 SSC Inferno | Iron Eagles 4 | |||||||||
Week | 7 | SUN | 17-Mar | PLAYOFFS | ||||||||
8:00 F1 | Loser G1 v Loser G2 | 3 SSC Inferno | HUSC Barcelona 7 | |||||||||
8:50 F1 | Loser G3 v Loser G4 | 7 OTUSA Sharks White | Warriors 2 | |||||||||
12:10 F1 | Winner G1 v Winner G2 FINAL A Division | 1 Iron Eagles | TRFC Sargent 2 | |||||||||
1:00 F2 | Winner G3 v Winner G4 FINAL B Division | 4 Twin County Guardians | Hazlet Celtics 7 | |||||||||
1:50 F2 | Winner G5 v Winner G6 | 1 MSC Barca Black | Wall Sc Tottenham 8 | |||||||||
2:40 F1 | Loser G6 v Loser G7 | 4 Red Bank Arsenal | Neptune Riptide 4 | |||||||||
2:40 F2 | Winner G7 v Loser G5 | 2 NJX Roma | MSC Barca White 2 | |||||||||